Chicago Express (edycja polska)

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-6
Zalecany wiek od 12 lat
Czas zabawy ok. 60-90 minut
Projektant Harry Wu
Wydanie polskie
Instrukcja polska
Złożoność dla początkujących
Zależność językowa brak tekstu
Dostępność: niedostępny
Cena: 149,90 zł 149.90
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 5
Wydawca: G3
Kod produktu: 1978

Opis

Amerykański boom przemysłowy byłby nie do pomyślenia gdyby nie kolej. Odkrycie tego wielkiego kraju było możliwe dzięki transportowi niezbędnych materiałów na wielkie odległości. Dlatego też rozwój przemysłu w Ameryce Północnej jest uważany za synonim rozbudowy sieci kolejowych pojedynczych kompanii. Wiele z nich zostało w tamtych czasach założonych z pomocą inwestorów, którzy wyłożyli niezbędny kapitał.

Postacie takie jak Cornelius Vanderbilt czy Charles Morgan są świadkami tego okresu, ale finansowanie kolei nie było jedyną rzeczą, jaka im przyświecała. Celem nadrzędnym było zdobycie jak największego zysku.

Inwestując w amerykańską gospodarkę końca XIX wieku, gracze starają się osiągnąć możliwie największe zyski rozwijając sektor kolei. Wykorzystują pieniądze do nabywania udziałów kompanii kolejowych dzięki czemu mogą wpływać na ich rozwój oraz zarabiają pieniądze.

Każda kompania kolejowa generuje zysk, który jest w całości rozdzielany między udziałowców
w formie dywidend. Zysk kompanii może być zwiększany na dwa sposoby, poprzez przyłączenie do sieci połączeń nowego pola miasta/góry lub poprzez rozwinięcie pól już podłączonych do sieci.

Każda kompania kolejowa otrzymuje niezbędny kapitał przede wszystkim przez sprzedaż graczom swoich udziałów. Tylko gracz, który inwestuje mądrze i rozwija właściwe kompanie ma szanse na otrzymanie największych dywidend. Rozgrywkę wygrywa gracz, który na koniec ma najwięcej pieniędzy.

 


 

Zawartość pudełka: Warto zobaczyć:
  • plansza do gry
  • 23 domki
  • 5 żetonów "+50"
  • 3 kartonowe wskazówki oraz 3 zapinki
  • 20 udziałów
  • pieniądze
  • 103 lokomotywy w kolorach kompanii
  • 5 znaczników zysku
  • 4 akty założycielskie 4 kompanii kolejowych
  • instrukcja

Polecamy również:

Co inni sądzą o tym produkcie? (1)

29 stycznia 2013

Świetna gra kolejowo-ekonomiczna dla większej ilości graczy (4-6) całkowicie pozbawiona elementu losowego. Mimo tego kolejne rozgrywki nie są identyczne. Dobrze wyważony system akcji i powiązana z nim szybkość zakończenia rundy zależna od graczy, oraz waruneki zakończenia gry również zależne od posunięć graczy, dają ogromne możliwości. Grę szczerze polecam wszystkim eurograczom. Często pojawiają się opinie że nie jest to gra dla 5-6 osób, nie zgadzam się z tą opinia, Chicago po prostu robi sie bardziej brutalne i wymagające przy takiej ilości graczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl