Dixit (edycja polska)

Podstawowe informacje

Liczba graczy 3-6
Zalecany wiek od 5 lat
Czas zabawy poniżej 30 minut
Autor Jean-Louis Roubira
Wydanie międzynarodowe
Instrukcja polska
Złożoność dla początkujących
Zależność językowa brak tekstu
Dostępność: ostatnie sztuki!
Wysyłka w: (wysyłka do 24h)
Cena: 139,90 zł 139.90
ilość szt.
Zyskujesz 13 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 4.4
Wydawca: Wydawnictwo Rebel
Kod produktu: 3558380083443

Opis

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy. Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i mówi zdanie nawiązujące do tego obrazka. Zdanie może być pojedyńczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń. Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która najlepiej pasuje do zdania bajarza. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa na stole. Gracze (poza bajarzem) głosują, która karta należała do bajarza. Jeśli nikt nie zgadnie, albo zgadną wszyscy, bajarz dostaje 0 punktów. Przy innych konfiguracjach gracze i bajarz są nagradzani punktami.

 

Nagrody i wyróżnienia:

Nominacja przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009.

Nagroda 2009 Golden Ace, French Game of the Year oraz nominacja do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres 2010.

  


 

Zawartość pudełka: Warto zobaczyć: Pasujące koszulki
  • 84 wielkoformatowe karty
  • 1 plansza z torem punktów wewnątrz pudełka
  • 6 drewnianych pionków królików
  • 36 znaczników głosowania
  • instrukcja

 

Polecamy również:

Co inni sądzą o tym produkcie? (25)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

5 września 2013

Dixit to gra w wyobraźnię - poszukiwacze mechaniki i zwycięskich strategii nie znajdą w tej serii nic dla siebie. Ci którzy , cenią sobie fantazję i potrafię spojrzeć na świat oczyma innego człowieka poczują się jak ryba w wodzie. W tej "grze" najważniejsze są karty - duże i p r z e ł a d n e, zawierające wieloznaczne ilustracje rodem ze snów ( raczej przyjemnych). Zadaniem gracza jest wymyślenie jakiegoś skojarzenia ( słowa, zdania, cytatu , dźwięku czy czegokolwiek innego) z kartą. Nie pokazują samej kart gracz dzieli się swoim pomysłem z innymi graczami . Ci muszą dobrać spośród swoich kart taką , która najlepiej pasuje do skojarzenia. karty wszystkich graczy tasujemy bez ujawniania i odkrywamy. teraz gracze (poza autorem) głosują która karta była inspiracją dla skojarzenia. Dobra odpowiedź to punkt , pomyłka to punkt dla autora. jest jeszcze kilka zasad pobocznych chroniących przed zbyt wymyślnymi "wymyślaczami" - gra karze autora zbyt wydumanych skojarzeń ;)... Poziom wejścia w Dixit jest bardzo niski , to typowa gra "dla każdego", bo każdy jest w stanie powiedzieć z czym kojarzy mu się obrazek. Z drugiej strony karty są tak niejednoznaczne, że mogą się w nie bawić osoby o rozbudowanej wyobraźni... Co by nie pisać o mechanice i zasadach, Dixit to zestaw przepięknych ilustracji , na które patrzy się z olbrzymią przyjemnością nawet bez grania...po prostu ozdoba każdej kolekcji...

16 października 2013

Osobiście nie jestem wielkim fanem Dixita (oczywiście nie odmówię partyjki, a nawet nie raz sam zaproponuję), ale jedno trzeba powiedzieć: w towarzystwie sprawdza się zna-ko-mi-cie. Spróbujcie sami.

22 lipca 2014

Nie spotkałem osoby która nie polubiłaby tej gry, czasem mniej czasem bardziej ale zawsze cieszy się zainteresowaniem. Grafiki bardzo dobrze przemyślane dają pole do popisu dla wyobraźni. Zdecydowanie gra warta wypróbowania.

26 listopada 2014

Dixit zaciera granicę pomiędzy grą a zabawą. Mam Dixita od kilku lat i nigdy się go nie pozbędę. Dziecinnie proste zasady, oryginalny pomysł, piekne wykonanie, szybka rozgrywka i syndrom jeszcze jednej partii. Ta gra własciwie nie ma minusów sprawdzi się w każdym gronie, choć od grona zalezy jak bardzo się sprawdzi. Warto zaznaczyć, że chodzi dobrze od 4 graczy, a im więcej ich - tym lepiej. Każdy, komu pokazałem Dixita, był zachwycony. Co ciekawe, im więcej gram, tym paradoksalnie łatwiej przychodzą mi hasła (pomimo zasady - nie powtarzam hasła już wykorzystanego do danej karty). Kiedyś tytuły filmów, książek czy utworów muzycznych przychodziły mi z trudnością, teraz ekspresowo, więc gra jak najbardziej rozwija wyobraźnię. Jeżeli gramy bardzo bliską, zgraną ekipą, to można się wzbić na taki poziom abstrakcji, że aż trudno czasami uwierzyć. Wtedy zwłaszcza, bardzo często pojawiają się hasła nawiązujące do konkretnego gracza czy wspólnych przeżyć. Karty się po pewnym czasie ogrywają, ale jest już kilka dodatków, dzięki czemu gra posłuży na długie lata. Nic, tylko brać i bawić się w skojarzenia.

19 grudnia 2014

Piękne grafiki zasługują na to, żeby od nich zacząć pochwałę gry. Jeśli do tego dodać pracę wyobraźni na najwyższych obrotach i śmiech do łez, jaki towarzyszył naszym rozgrywkom - trudno nie zachęcać do zagrania w tę grę.

4 stycznia 2015

Dixit robi bardzo duże wrażenie wizualne - jest starannie wykonany, a grafiki zatrzymują na dłużej. Jest dobra jako lekka gra, choćby na rozruszanie towarzystwa, może też spodobać się osobom nieprzekonanym do eurogier, czy nadmiernego kombinowania. Gra sprawdza się jednak o wiele lepiej, jeśli towarzystwo do gry się zmienia - inaczej ryzykuje się, że po kilku, czy kilkunastu partiach z tymi osobami, będzie się już znać skojarzenia danych osób dotyczące pewnych krat na pamięć.

15 stycznia 2015

Dixit rozwija wyobraźnię, pozwala na spojrzenie na świat oczami drugiego człowieka, a także dostarcza świetnej rozrywki dla małych i dużych. Bardzo ciekawe obrazki każdemu kojarzą się z czymś innym, co pozwala na odkrywanie tej gry wciąż na nowo.

17 stycznia 2015

Dixit jest towarzyską grą karcianą, w której gracze starają się, trochę jak na lekcjach języka polskiego w gimnazjum, odgadnąć \"co autor miał na myśli\". Jeden z graczy - Narrator - wykłada zakrytą kartę z obrazkiem i podaje swoje skojarzenie związane z ilustracją. Pozostali gracze, także niejawnie, dokładają karty w jakiś sposób powiązane ze skojarzeniem Narratora, a po odkryciu próbują zgadnąć, która z kart należała do pierwszego gracza. Gra jest relaksująca i bardzo przyjemna. Nie wymaga skupiania się ani logicznego myślenia, więc świetnie nadaje się na rozpoczęcie - bądź zakończenie ;) - wieczoru w gronie znajomych. Rozgrywka przebiega szybko, a w jej trakcie nie ma przestojów związanych z wykonywaniem akcji przez innych graczy. Nadaje się dla najmłodszych graczy, choć oczywiście poprzez podawanie zawiłych bądź wymagających szerokiej wiedzy skojarzeń możemy wprowadzić grę na wyższy poziom trudności. Mechanizm przyznawania punktów powoduje, że podawane przez Narratora skojarzenia nie mogą być ani oczywiste, ani nie do odgadnięcia. Kluczem jest pomysłowe dobieranie haseł, gdyż najkorzystniejsza punktowo jest taka sytuacja, w której tylko jedna osoba trafnie przewiduje wyłożoną przez niego kartę. Wykonanie jest bajeczne - kolorowe, bogate, wieloznaczne rysunki na kartach ciesza oko, a jednocześnie pozwalają na bardzo szerokie skojarzenia, przez co wielokrotne granie nie powoduje ustalenia \"typowych\" dla danej karty haseł. Pomijając planszę z torem punktacji gra zajmuje bardzo niewiele - karty, pionki i kartonowe żetony można schować do małej (w szczególności damskiej!) torebki i zabrać ze sobą do znajomych. Jestem z Dixita bardzo zadowolony - pozwala rozluźnić atmosferę, wciągnąć do towarzystwa nowe osoby na imprezie, a czasem sprawdzić wśród znajomych zdolność odnajdywania subtelnych powiązań historyczno-kulturowych ;) Polecam wszystkim Graczom!

21 stycznia 2015

Gra, która zdecydowanie odznacza się pomysłem. Mnóstwo fenomenalnych grafik dostarczy możliwości na wiele godzin świetnej zabawy i z pewnością wystarczy na wiele partii. Gra potrafi przykuć uwagę i zdecydowanie rzuca się w oczy, duże kolorowe grafiki zdecydowanie nie należą do tych, obok których moglibyśmy przejść obojętnie. W tego typu rozgrywce gra ma konkurencję w postaci Tajemniczego Domostwa, jednak jeżeli nie chcecie wchodzić w ramy zagadki sprzed lat, oraz wolicie sami wymyślać wskazówki, które łączą się z kartą to Dixit jest zdecydowanie dla was.

5 marca 2015

Rodzaj gry- imprezowa/pobudzająca wyobraźnię

5 marca 2015

Rodzaj gry- imprezowa/rodzinna/pobudzająca wyobraźnię Dla kogo- dla paczki znajomych, lub dla rodziców, lub rodziców z dziećmi :) lekka, przyjemnie wyglądająca, regrywalna ze względu na ilość dostępnych kart, i ciągłej ich rotacji pomiędzy gaczami, którzy różnie mogą interpretować rysunki. Pozytywna interakcja na każdym kroku, ystalić takie hasło, by jak najlepiej wypaść w rozdaniu.

13 marca 2015

Proste, jasne i klarowne zasady oraz wysoka jakość graficzna kart zmiękczy serce nawet najbardziej zatwardziałych wrogów planszówek. :) No i cena! Doskonała gra dla osób nie grających w planszówki jak i dla graczy z powołania. Duża ilość ciągle wychodzących dodatków zapewni Nam w przyszłości odmianę od kart podstawowych. Plansza licząca punktację mogła by być nieco większa. Zdarzało się Nam przekroczyć próg.

12 kwietnia 2015

Gra, w której nie chodzi o wygraną. W żadnej innej grze nie zdarzyło mi się, by wszyscy gracze niezależnie od ich pozycji przyjmowali zwycięstwo bądź porażkę z uśmiechem na ustach. Nawet mój brat choleryk, który przy Zimnej Wojnie, gdyby miał możliwość to sam wysadziłby mnie bombą atomową lub wodorową, w DIXIT jest uosobieniem radości, sympatii i dzielności w znoszeniu porażek. Niebanalna, zmusza do sięgnięcia do tych sfer swojego mózgu, których normalnie w pogoni za codziennością nie wykorzystujemy. Bo chodzi w niej o wyobraźnię, ucieczkę w świat bajek, marzeń, w przeszłość lub przyszłość.A przy tym niesie mnóstwo radości i śmiechu, gdy po ujawnieniu wszystkich niewiadomych próbujemy dojść, co autor miał na myśli. Jest u nas tradycją rodzinną, że w czasie spotkań rodzinnych DIXIT ląduje na stole i zawsze zabawa jest przednia. Radzą sobie z nią nawet dzieci 6-letnie, grają nawet dziadkowie.

28 kwietnia 2015

To jedna z tych gier, w któe grają nawet Ci, którzy planszówek z reguły nie trawią. Polecam wszystkim, bo daje bardzo dużo frajdy.

10 maja 2015

Z gier imprezowych, wieczorowych i dla graczy casualowych to jest chyba najlepsza pozycja. Znakomita zabawa. Jeden egzemplarz zawsze warto mieć przy sobie :)

8 sierpnia 2015

Najlepsza gra rodzina, imprezowa. Naprawdę dla każdego, nawet babcia będzie miała z tego niezły FUN To kolejna gra przy której opuszczenie ceny podstawki przez sprzedawcę i zachęcenie w ten sposób do poznania gry, dało by mu niezły zarobek na dodatkach:) Na zakończenie - Idealna na rozpoczęcie przygody z "planszówkami" - Przepiękne grafiki - Gra obowiązkowa - Serdecznie polecam i jeszcze tylko dodam, że w przypadku takich gier skala powinna być 6 gwiazdkowa

6 października 2015

Doskonała gra dla małych i dużych. Rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię. Wcale nie jest taka łatwa jak się wydaje.

20 października 2015

Niesamowita gra wymagająca wyobraźni i kojarzenia faktów. najlepszym gronem są znajomi o podobnych zainteresowaniach, bo niektóre podpowiedzi narratora mogą okazać się trudne dla innych graczy. Na szczególną uwagę zasługują niezwykłe, abstrakcyjne karty, które stanowią trzon mechaniki. Bardzo fajną sprawą jest tor punktów umieszczony w wyprasce pudełka. Warta polecenia gra na imprezy ze znajomymi, bo gwarantuje dobrą zabawę!

11 lutego 2016

Dixit przede wszystkim zachwyca wszystkich ilustracjami na kartach. Jest to gra dla wszystkich, bez względu na wiek. Idealna na imprezy towarzyskie. Wydaje mi się, że po wielu rozgrywkach w tym samym gronie gra może się nudzić, bo skojarzenia stają się znane, oczywiste oraz oklepane. Wtedy warto kupić dodatki, których na szczęście nie brakuje.

2 marca 2016

Dixit to nietypowa gra imprezowa, w której gracze mają za zadanie odgadnąć kartę narratora, do której ten wymyślił skojarzenie. Skojarzenie nie może być ani za proste, ani za trudne, bo inaczej narrator nie zdobędzie punktów. Piękne surrealistyczne ilustracje sprawiają, że karty można interpretować na wiele sposobów. Wyobraźnia na pewno się przydaje, choć nie trzeba przy tym snuć ani długich opowieści, ani być wyjątkowo elokwentnym: niekiedy wystarczy gest, dźwięk, fragment piosenki. Dzięki temu w Dixita można zagrać praktycznie z każdym. Jedyne, co może zepsuć grę, to świetnie znające się osoby pośród reszty gorzej się znających, bo przecież większe zróżnicowanie obrazków można uzyskać poprzez zakup dodatków. Nie gram często (preferuję gry imprezowe z ukrytymi tożsamościami), ale na pewno lubię.

3 marca 2016

Super gra na wyobraźnie i skojarzenia. Dla osób w każdym wieku. Proste zasady. Dużo fajnej zabawy i nierzadko salwy śmiechu. Po kilku grach zna się karty a i tak zawsze inne skojarzenia. Najtrudniej gra się w to z dziećmi, bo ich wyobraźnia jest nieobliczalna. Naprawdę polecam, także jako grę imprezową przy piwku.

16 stycznia 2017

Bardzo lekka gra dobra na spotkania rodzinne i imprezy. Wymaga jednak chociaż minimalnej wyobraźni.

23 lutego 2017

Całkiem niezła gra na spotkania z ludźmi niegrającymi w gry planszowe. Ma bardzo proste zasady, ale tak naprawdę, to gracze w 100% decydują o tym jak będzie wyglądać rozgrywka. Jest to jej największą zaletą, ale i piętą Achillesa. Jeśli trafią się ludzie porozumiewający się np. podobnym kodem popkulturowym i skojarzeniami będzie świetnie. Jeśli nie, to będzie kiszka.

11 marca 2017

OCENA 5/5 : Dixit - jest grą karcianą dla od trzech do sześciu osób. Zabawa opiera się o skojarzenia grających z abstrakcyjnymi, fantastycznymi, onirycznymi ilustracjami umieszczonymi na osiemdziesięciu czterech kartach. Gra została wydana w wysokiej jakość wykonania, sprawdza się w grze z dowolnymi osobami, a samo pudełko jest także elementem gry. Choć w grze po pewnym czasie karty przestają zaskakiwać to nie da się zbytnio cokolwiek złego o niej powiedzieć. Bardzo fajna gra i polecam ją gorąco !

31 stycznia 2018

Fantastyczna, lekka gra na skojarzenia. Bardzo proste zasady i kupa zabawy. Bardzo dobry sposób, żeby poznać innych ludzi poprzez grę. Skojarzenia czasami naprawdę są fantazyjne. Karty piękne, działające na wyobraźnie (nawet jeśli myślisz, że jej nie masz). Doskonała na imprezy. Generalnie komu grę pokażę, ten od razu się zakochuje. Polecam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium