New Haven

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-4
Zalecany wiek od 12 lat
Czas zabawy ok. 30-60 minut
Projektant Kevin Worden, Brian Leet
Wydanie angielskie
Instrukcja angielska
Złożoność dla średnio-zaawansowanych
Zależność językowa brak tekstu
Dostępność: niedostępny
Cena: 89,90 zł 89.90
ilość szt.
Zyskujesz 17 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 0
Wydawca: R&R Games
Kod produktu: 2728

Opis

New Haven to gra rozgrywająca się w Nowej Anglii. Gracze muszą wykorzystać bogactwa tego kraju i zbudować dobrze prosperujące osady. By zebrać drewno, kamienie, zasiać zboże i wyprowadzić owce na pastwiska. Uczestnicy gry wykładają kafelki na wspólna dla wszystkich graczy planszę. Następnie wykorzystują to, co zdobyli do budowania osady na własnych planszach. Ten, kto skończy grę z największym miastem i najliczniejszą populacja wygrywa grę.

Wykładanie kafelków z elementami dobierania - tym jest New Haven. Środkowa plansza służy do pozyskiwania surowców poprzez wykładanie na nią odpowiednich żetonów w celu pozyskania jednego z wybranych surowców. Raz w ciągu gry gracz może zamówić dostawę, w której otrzyma znaczną ilość jednego z wybranych surowców.

Gdy gracz wykorzysta zdobyte surowce do zbudowania budynków, wszystkie niewykorzystane surowce są dostępne dla innych graczy! Ważne jest zatem, by zdobywać tyle surowców, ile rzeczywiście w danej chwili potrzebujesz.

Gra trwa 10 rund (każdy gracz to kolejne 15 minut rozgrywki), można grać we 2, 3 lub 4 graczy a gracz, który przyciągnie do swojego miasta największą liczbę ludzi wygrywa. Plansza jest dwustronna z drobnymi różnicami na każdej stronie. Tak samo reguły mają różne warianty, by uczynić grę bardziej lub mniej złożoną.

 

UWAGA! Do gry dołączamy arkusz promocyjnych żetonów wzbogacających grę.

 


 

  Warto zobaczyć:
 

Co inni sądzą o tym produkcie? (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl