Star Wars: Przeznaczenie - Dziedzictwo - Zestaw dodatkowy (36szt)

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-4
Zalecany wiek od 8 lat
Czas zabawy poniżej 30 minut
Wydanie polskie
Instrukcja polska
Złożoność dla początkujących
Dostępność: niedostępny
Cena: 409,90 zł 409.90
ilość szt.
Zyskujesz 81 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 0
Wydawca: Galakta
Kod produktu: 5902259204527

Opis

Star Wars: Przeznaczenie – Dziedzictwo to nowy 160-kartowy zestaw dodatkowy do gry Star Wars: Przeznaczenie. Dziedzictwo wprowadza nowy symbol na kościach – obrażenia niebezpośrednie. Są bardzo potężnym manewrem, jednak pociągają za sobą też pewne niedogodności.

Obrażenia niebezpośrednie pozwalają graczowi zmusić przeciwnika do zadania tylu obrażeń, ile widnieje na kości. Przeciwnik sam decyduje, ilu postaciom i w jaki sposób przydzieli obrażenia. Wadą tego ataku jest jednak nieprecyzyjność – czasami efekt jest tak potężny, że gracz musi przydzielić obrażenia także swoim postaciom.

 

swd11_doctor-aphra

 

 Niektóre postaci są oczywiście przywykłe do dodatkowych obrażeń, jak Doktor Aphra. Życie tej błyskotliwej naukowiec i odkrywczyni zmieniło się na zawsze, kiedy została zrekrutowana przez Darth’a Vadera po bitwie o Yavin. Doktor Aphra wchodzi do gry z kością, która pozwala jej zadawać obrażenia dystansowe, obrażenia niebezpośrednie, zdobywać osłony, odrzucać karty oraz pobierać zasoby. Co więcej, jej spryt w wychodzeniu z kłopotów pozwala graczowi dobrać kartę za każdym razem, kiedy przydziela swoim postaciom obrażenia niebezpośrednie.

Niektóre karty z Dziedzictwa umożliwiają zadawanie obrażeń niebezpośrednich samemu sobie. Jedną z nich jest ulepszony droid Aphry – BT-1. Jego koszt wynosi 2, a dzięki swojej zdolności zadaje po 1 obrażeniu sobie oraz przeciwnikowi za każdym razem, kiedy jest aktywowany.

Doktor Aphra może kontynuować swoje polowanie na artefakty dzięki Dociekliwości, która pozwala jej zadać sobie obrażenie niebezpośrednie, aby zagrać z ręki za darmo wsparcie lub ulepszenie.

 

Stary przyjaciel

Zanim Obi-Wan Kenobi został mentorem Skywalkera, jego dziedzictwo rozpoczęło się podczas Wojen Klonów – w tym okresie poznajemy go jako Mistrza Jedi i Generała. „Młodsza” wersja Obi-Wana Kenobiego z 15 punktami w wersji podstawowej i 19 w elitarnej prezentuje kość przedstawiającą ścianki 2 obrażeń walki wręcz, 2 osłon i 1 pozyskania zasobu. Dodatkowo za każdym razem, kiedy Obi-Wan Kenobi się aktywuje, gracz może umieścić na nim 1 żeton osłony. Z tymi umiejętnościami Obi-Wan zapewnia zarówno dobrą obronę i solidną ofensywę, a także ochronę innych postaci podczas zadawania obrażeń.

 

swd11_obiwan-kenobi swd11_obiwan-kenobis-lightsaber

 

Te imponujące obrażenia mogą być zadawane dzięki legendarnej broni – Mieczowi świetlnemu Obi-Wana Kenobiego. Broń o koszcie 3 powiększa obrażenia zadawane podczas walki wręcz.

 

Pilot weteran

W Dziedzictwie pojawia się również mechanika Potężnej akcji – umiejętności, która może zostać użyta tylko raz na rundę. Posiada ją wiele postaci, w tym Wedge Antilles, którego zdolność pozwala raz na rundę przekręcić kość na dowolną ściankę.

 

swd11_wedge-antilles swd11_resistance-bomber

 

Wegde może popisać się swoimi umiejętnościami działając na wielu nowych statkach, które wprowadzają Dziedzictwa. Bombowiec Ruchu Oporu jest statkiem o koszcie 3, który specjalizuje się w zadawaniu obrażeń niebezpośrednich. Bombowiec Ruchu Oporu wprowadza także nowy koncept do gry – uszkodzenie wsparcia. Może zdarzyć się, że niektóre statki w trakcie gry otrzymają obrażenia i może się to zdarzyć Bombowcowi, który otrzymuje obrażenia za każdym razem, gdy jego kość jest rozpatrywana, a po otrzymaniu 3 uszkodzeń zostaje odrzucony. Jest to potężna lecz delikatna broń, a Wedge może pomóc optymalnie wykorzystać możliwości pojazdu.

 

Zaplanuj atak

Od samego początku wachlarz możliwości przy budowaniu talii zależał głównie od wybranych postaci. Wielu graczy chciało optymalnie wykorzystać limit 30 punktów, dlatego talie oparte o postaci niewypełniające limitu często były uznawane za słabsze. Od Dziedzictwa sytuacja zmienia się diametralnie – nowy rodzaj kart Fabuły pozwala dopełnić limit punktowy podczas budowania talii, oferując najróżniejsze korzyści. Podczas budowania talii, możesz wybrać jedną kartę Fabuły.

 

170503N-SWD11_szpiegostwo 170503N-SWD11_uklad

 

UWAGA! Zapakowany booster box zawiera 36 boosterów (w tym 6 legendarnych kart i kości)

 

UWAGA! Ten dodatek nie jest samodzielną grą. Do rozgrywki wymagany jest zestaw podstawowy Star Wars: Przeznaczenie (Rey, Kylo Ren, Luke Skywalker, Boba Fett lub zestaw dla dwóch graczy)

 


 

Zawartość pudełka: Warto zobaczyć: Pasujące koszulki:
  • 36 boosterów

Co inni sądzą o tym produkcie? (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl