Star Wars: Przeznaczenie - Zestaw startowy Luke Skywalker

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-4
Zalecany wiek od 8 lat
Czas zabawy poniżej 30 minut
Wydanie polskie
Instrukcja polska
Złożoność dla początkujących
Dostępność: niedostępny
Cena: 59,90 zł 59.90
ilość szt.
Zyskujesz 11 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 5
Wydawca: Galakta
Kod produktu: 5902259204503

Opis

Pamiętaj… Moc zawsze będzie z tobą.

– Obi-Wan Kenobi, Nowa nadzieja

Zestawy startowe to najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody ze Star Wars: Przeznaczeniem. Znajdziecie w nich wszystko, co jest potrzebne do gry, a także łatwo rozbudujecie je o nowe karty z zestawów dodatkowych, tworząc całkowicie grywalne, turniejowe talie. Nowe zestawy Boba Fett i Luke Skywalker dołączają do pierwszych pojedynczych zestawów startowych, które nadal pozostają świetną opcją na początek!

Wraz z pojawieniem się Dziedzictw Star Wars: Przeznaczenie obiera zupełnie nowy kierunek. W rozszerzeniu po raz pierwszy pojawią się mechaniki takie jak obrażenia niebezpośrednie i karty Fabuły. Jednocześnie Dziedzictwa rozszerzają dotychczasowe możliwości budowania talii, wprowadzając nowe opcje dla każdego koloru i frakcji, a wszystko to zaczyna się już od nowych zestawów podstawowych, w których znajdziecie jedne z najbardziej rozpoznawalnych postaci w całej sadze Star Wars.

W zestawie startowym Luke Skywalker znajduje się elitarna wersja Luke’a Skywalkera i Han Solo.

Luke jest silny Mocą, mimo że to dopiero początek jego drogi jako Jedi – jego potężna akcja pozwala na rozpatrzenie jednej kości postaci lub ulepszenia, podnosząc jej wartość o dwa, płacąc za to 2 zasoby. W połączeniu ze zdolnością Hana Solo, dzięki której gracz może przerzucić dowolną kość, ta dwójka stanowi zgrany duet.

 

swd10_luke-skywalker swd10_han-solo

 

Starter Luke Skywalker wprowadza do gry nowe zdolności związane z Mocą. Skupienie Mocą nie zadaje wprawdzie obrażeń, ale stanowi świetne wsparcie dla postaci. Dzięki dodatkowym osłonom, zasobom i manipulowaniem kośćmi pomaga utrzymać kontrolę nad rozgrywką.

W zestawie znajdzie się też nowy miecz świetlny, który pełnię swoich możliwości ukazuje dopiero, gdy jest dzierżony przez niebieską postać. Wówczas otrzymuje on słowo kluczowe Przepisanie.

 

dziedziczny_miecz_swietlny skupienie_moca

 

Han Solo i Luke Skywalker to duet, który potrafi szybko rozprawić się z każdym zagrożeniem. Dzięki sztuczkom przemytnika, często będziesz mógł wyprzedzić swojego przeciwnika i rozegrać kilka akcji w jednej turze. Przykładowo nowa wersja Sokoła Millenium pozwala na aktywowanie razem z nią dowolnego bohatera. To potężne przyspieszenie, biorąc także pod uwagę niezwykle cenną kość Sokoła.

 

sokol_millenium_2

 

Żółte talie to jednak przede wszystkim użyteczne wydarzenia. Wśród nowych kart tego typu znalazła się Impulsywność. Dzięki niej zupełnie za darmo możesz rozpatrzyć jedną ze swoich kości, a następnie skorzystać z dodatkowej akcji. Przeciwnik nawet nie zdąży zareagować na Twój plan.

Skarbiec Maz to wyjątkowa karta, która każdemu z graczy zapewnia co rundę dodatkowy zasób. Początkowo może wydawać się, że jest to karta, która zapewnia takie same korzyści tobie, jak i przeciwnikowi, jednak jeśli zbudujesz swoją talię w oparciu o karty o wysokim koszcie, wykorzystasz Skarbiec Maz w dużo większym stopniu niż on!

Polem bitwy w zestawie Luke Skywalker jest Placówka na Zewnętrznych Rubieżach. Rozgrywając kilka akcji w jednej turze, masz spore szanse na zajęcie pola bitwy, dlatego do talii dobrano takie, które zapewnia świetne korzyści, a więc zarówno zasób jak i dodatkową kartę.

 


 

  Warto zobaczyć: Pasujące koszulki:

 

Co inni sądzą o tym produkcie? (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl