Talisman: Magia i Miecz - Góry

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-6
Zalecany wiek od 12 lat
Czas zabawy ok. 90-120 minut
Wydanie polskie
Instrukcja polska
Złożoność dla początkujących
Dostępność: niedostępny
Cena: 169,90 zł 169.90
ilość szt.
Zyskujesz 33 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 4.5
Wydawca: Galakta
Kod produktu: 1794

Opis

Wyczerpany po długiej wspinaczce, ledwo chwytasz się skalnego występu, gdy kamienie pod twoimi stopami ustępują i spadają w dół zdradzieckiego stoku. Mimo to, wznawiasz wspinaczkę… bowiem Góry cię wzywają!

Legendy mówią, że cała magia świata wypływa z zaklętego źródła bijącego z najwyższej góry. Na tym najwyższym ze szczytów magiczne wody są najczystsze i najsilniejsze, a brzegi strumienia usiane szlachetnymi kamieniami. Śmiałek musi się mieć jednak na baczności, albowiem Góry są domem wzbudzającego postrach Orlego Króla, strażnika źródła magii. Dla intruzów i awanturników nie będzie litości – wszak Orli Król nie zapomniał, że skradzione mu klejnoty zdobią dziś samą Koronę Władzy!

Rozszerzenie Góry wprowadza do gry nową, nie odkrytą Krainę. Specjalnie dopasowana plansza i ponad 100 nowych kart sprawiają, że to górskie królestwo budzi się do życia. Sześciu nowych Poszukiwaczy, każdy posiadający własną, przepiękną figurkę, zapewni graczom całkowicie nowe, cudowne doświadczenia. Wdrap się tak wysoko, na ile starczy ci odwagi, i zagarnij niewyobrażalne bogactwo czekające na wierzchołku najwyższego szczytu świata Talizmanu!

 


 

Warto zobaczyć:

Polecamy również:

Co inni sądzą o tym produkcie? (2)

15 kwietnia 2017

Góry... bardzo ciekawy dodatek. Nowi poszukiwacze z gór są naprawdę dobrzy i mają ciekawe zdolności. Górskie przygody potrafią być fajne, wprowadzają dobre urozmaicenie do głównej planszy. Jeśli wkurzało Was, że zawsze brakuje Wam monet w Talismanie, to ku mojemu zdziwieniu góry są miejscem, gdzie najszybciej je zdobędziemy. Naprawdę da się tam wzbogacić. Reszta standardowo - spotkamy wrogów słabych i silnych, parę ciekawych artefaktów oraz relikty za pokonanie Orlego Króla. Warto urozmaicić sobie rozgrywkę idąc w góry, aby odpocząć od planszy głównej, zapchanej często kartami miejsc i nieznajomych.

26 kwietnia 2017

OCENA 4/5 : Talisman: Góry - są najbardziej grywalnym dodatkiem do Talismanu, jaki ukazał się do tej pory. Nie wynika to jednak z jego innowacyjności, a z właściwego zrównoważenia korzyści i zagrożeń, czyli tego, co może nas spotkać podczas wędrówki po owej krainie. Dodatek wypełnia lukę, gdy jesteśmy jeszcze za słabi na wędrówkę po podziemiach, a chodzenie w prawo i w lewo po planszy głównej staje się nudne. To dobre rozszerzenie, choć projekt nie ustrzegł się pewnych wad.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium