Agricola (Wersja dla Graczy)

Podstawowe informacje

Liczba graczy 1-4
Zalecany wiek od 12 lat
Czas zabawy ok. 60-90 minut
Autor Uwe Rosenberg
Wydanie polskie
Instrukcja polska
Złożoność dla średnio-zaawansowanych
Dostępność: ostatnie sztuki!
Wysyłka w: (wysyłka do 24h)
Cena: 239,90 zł 239.90
ilość szt.
Zyskujesz 47 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 4.75
Wydawca: Lacerta
Kod produktu: 5908445421464

Opis

Przenieśmy się w czasie do roku 1670. Zaraza szalejąca w Europie Środkowej od 1348 roku w końcu została przezwyciężona. Na nowo odżywa cywilizacja. Ludzie coraz częściej odnawiają i rozbudowują swoje domostwa. Łąki przekształca się w użytki rolne, na których uprawia się zboże i warzywa. Głód panujący przez ostatnie lata spowodował, że ludzie jedzą teraz więcej mięsa (nawyk, którego my - ludzie żyjący w dostatku - nie porzuciliśmy do dnia dzisiejszego).

Rozpoczynacie grę, posiadając dwóch członków rodziny, mieszkających w dwuizbowej drewnianej chacie. W każdej rundzie będziecie wysyłać członków rodziny do pracy, aby wykonywali różne akcje. Jeśli uzbierasz odpowiednią ilość drewna i trzciny, możesz rozbudować chatę oraz powiększyć rodzinę.
Powiększanie rodziny umożliwia wykonanie większej liczby akcji, ale również wiąże się z koniecznością pozyskiwania większej ilości żywności. W grze będziesz orać pola oraz je obsiewać, aby pozyskać żywność.

Zboże rosnące na polach i warzywa zbierasz podczas żniw. W tym samym czasie na świat przychodzą również młode zwierzęta. Abyś mógł rozwijać hodowlę, potrzebujesz ogrodzonych pastwisk, na których możesz wypasać owce, dziki i krowy. Pomocnicy oraz Usprawnienia wspomagają rozwój twojego gospodarstwa. Każda karta da ci konkretne korzyści w grze.

Punkty zwycięstwa możesz otrzymać za przebudowę drewnianej chaty w glinianą oraz za jej późniejszą przebudowę w kamienny dom. Najwięcej punktów zwycięstwa otrzymasz jednak przez przyczynianie się każdego dnia do zwiększenia komfortu życia i powiększenie rodziny.

W trakcie rozgrywki będziesz korzystać tylko z czternastu spośród 120 różnych kart Pomocników i Usprawnień. Gwarantuje to, że każda gra będzie inna. Dodatkowe zasady dotyczące gry w wariancie jednoosobowym oraz różnego rodzaju warianty gry zespołowej zapewniają możliwość gry w różnych warunkach oraz z osobami o różnym doświadczeniu.

 


 

Zawartość pudełka: Warto zobaczyć:
 • 4 plansze gospodarstw (po 1 dla każdego gracza)
 • 1 plansza główna
 • 1 plansza dużych usprawnień
 • 2 plansze rozszerzające planszę główną
 • 23 zaorane pola/izby drewnianej chaty
 • 16 izby glinianej/kamiennej chaty
 • 2 pola akcji (dla gry w 2- osoby i w 3-4 osoby)
 • 1 pole akcji Praca dodatkowa
 • 36 żetonów „1 żywność”
 • 8 żetonów „5 żywności”
 • 3 żółte żetony sugestii (do szybkiego zapoznania się z grą)
 • 10 żetonów dóbr (żetony żebrania po drugiej stronie)
 • 14 kart akcji do kolejnych etapów gry
 • 10 czerwonych kart dużych usprawnień
 • 48 żółtych kart pomocników
 • 48 pomarańczowych kart małych usprawnień
 • 1 notes z tabelą do podsumowania zdobytych punktów
 • 10 woreczków strunowych
 • niniejsza 12-stronicowa instrukcja
 • 12-stronicowy dodatek do instrukcji

 

Polecamy również:

Co inni sądzą o tym produkcie? (3)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

5 września 2017

Jedna z moich ulubionych gier. Bardzo regrywalna dzięki kartom pomocników i małych usprawnień. Klasyka worker placmentu wielkiego Uwe ;) Uwazam że jedna z najlepszych euro na rynku i obowiązkowa w kolekcji. Osobiści uwielbiam dodatek Torfowisko i polecam bardzo ale zanim do niego dojdziecie czeka was mnóstwo godzin dobrego wymagającego możdżenia.

18 lipca 2018

Na dwóch gra toczy się dynamicznie, nawet żal, że zbyt szybko się kończy, kiedy ty jeszcze tylko wszedł w smak. Trochę nudzi przed każdą rundą ułożyć zasoby i zwierząt, ale, jak można było się pozbyć, nie wiem, prawdopodobnie – nie. Patrząc na ogromną ilość kart ulepszeń i zawodów, rozumiemy, że Agricola dla nas jeszcze nie паханое polu!Na dwóch gra toczy się dynamicznie, nawet żal, że zbyt szybko się kończy, kiedy ty jeszcze tylko wszedł w smak. Trochę nudzi przed każdą rundą ułożyć zasoby i zwierząt, ale, jak można było się pozbyć, nie wiem, prawdopodobnie – nie. Patrząc na ogromną ilość kart ulepszeń i zawodów, rozumiemy, że Agricola dla nas jeszcze nie na jedna rozgrywke! 8/10

13 kwietnia 2021

To moje pierwsze zetknięcie z bardziej wymagającymi grami euro i do dziś zajmuje ważne miejsce nie tylko na mojej półce, ale i w moim sercu. Gra zmusza do ciągłego umartwiania się nad losem naszych podopiecznych - jeśli nie podnosimy standardu ich życia poprzez budowę kamiennej izby albo nie walczymy o poszerzenie rodziny to martwimy się jej wyżywienie. Cudowna jest mechanika głodu i ubóstwa w tej grze - mimo, że jest absolutnie bezlitosna. Lekka losowość kolejno wychodzących kart i praktycznie nieskończona liczba kombinacji kart pomocników sprawiają, że trudno kiedykolwiek "ograć" Agricolę. Ta gra zawsze będzie kryć w sobie coś ciekawego, a jak widać pan Rosenberg chętnie do niej wraca - sądząc po ilości dodatkowych talii, dodatków i reedycji rodzinnych ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium