Arkham Horror: Card Game - Core Set

Podstawowe informacje

Liczba graczy 1-4
Zalecany wiek od 14 lat
Czas zabawy ok. 60-90 minut
Projektant Nate French, Matthew Newman
Wydanie angielskie
Instrukcja angielska
Złożoność dla średnio-zaawansowanych
Zależność językowa dużo tekstu - wszyscy gracze powinni znać język
Dostępność: niedostępny
Cena: 164,90 zł 164.90
ilość szt.
Zyskujesz 32 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 0
Wydawca: FFG
Kod produktu: 6734

Opis

Najstarszym i najsilniejszym uczuciem rodzaju ludzkiego jest strach, zaś najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym.
– H. P. Lovecraft

W sennym miasteczku Arkham w stanie Massachusetts niewielka grupa nieustraszonych badaczy próbuje ustalić, jaka złowieszcza siła kryje się za spiskiem, który zagraża istnieniu ludzkości. Jednak zachowajcie czujność! Świat magii skrywa niezliczone koszmary i badacze muszą niezwykle uważać, aby zachować zdrowe zmysły i przetrwać. Horror w Arkham: Card Game to gra kooperacyjna, w której jeden lub dwoje graczy wciela się w rolę badaczy rozwiązujących przerażające tajemnice.

W przypadku posiadania dwóch zestawów podstawowych w grze może wziąć udział nawet czterech graczy. Każda rozgrywka to fragment większej kampanii, a podejmowane przez graczy decyzje wiążą się z zaskakującymi, długofalowymi konsekwencjami. Horror w Arkham: Card Game jest grą LCG, do której regularnie wydawane są nowe karty, pozwalające graczom na modyfikowanie zawartości tego zestawu podstawowego, jak również na tworzenie zupełnie nowych, oryginalnych talii.

 


 

  Warto zobaczyć:

 

 

Co inni sądzą o tym produkcie? (3)

5 lutego 2017

Dla fanów kooperacyjnych/solo karcianek LCG jak Władca Pierścieni pozycja obowiązkowa. Uwielbiam możliwość dopasowywania talii i rozwoju postaci na przestrzeni kampanii. Wydanie też jest bardzo klimatyczne. Jedyny mankament to cena - gra rozkwita przy zakupie dodatków ,a te tanie nie są.

8 czerwca 2017

Kolejna udana gra karciana LCG. Gracze podkreślają znakomity klimat i poczucie przygody, ale wg mnie tym elementom towarzyszy nie gorsza mechanika bazująca na swobodzie działania graczy - każdy z nich ma 3 akcje które może wykorzystać na szereg różnych sposobów, m.in. na ruch między różnymi lokacjami mapy. Dla mnie osobiście mocna 'przygodowość' rozgrywki nie wpływa ujemnie na regrywalność poszczególnych scenariuszy. Spokojnie można je powtarzać czy to różnymi czy też tymi samymi postaciami (ale np. różnymi taliami). Scenariusze same w sobie zawierają też często mechanizmy niepewności/losowości (np. losowane lokacje), które zapewniają ich regrywalność. Scenariusze można rozgrywać pojedynczo albo w kampanii. Kolejny wybór, o którym może decydować gracz. Gra jest świetna także w trybie solo. Choć nie wiem czy nie za trudna (przynajmniej dla niektórych postaci) w takiej konfiguracji. Tu nie mam jeszcze wiążącej konkluzji - to trzeba sprawdzić na większej próbce rozgrywek.

4 grudnia 2020

Jedna z najlepszych gier karcianych w jakie miałem okazję grać (a trochę tego było ;)) Rozgrywkę można podzielić tak naprawdę na 2 etapy: etap przygotowywania talii badaczy z puli dostępnych kart oraz etap rozgrywania niesamowicie klimatycznej kampanii/scenariusza. Każdy z badaczy ma za sobą niełatwą przeszłość i unikalny zestaw zdolności, który rzutuje na rozgrywkę. Sama rozgrywka może wydawać się trudna, ale starannie przygotowania talia ma bardzo duży wpływ na przejście kampanii. Za przejście poszczególnych scenariuszy dostajemy punkty doświadczenia za które możemy podmieniać karty w talii badacza. Gra podstawowa oferuje kampanię składającą się tylko z 3 scenariuszy i bardzo ograniczony zbiór kart badaczy, ale jest to wystarczające aby poczuć klimat i stwierdzić czy chcemy zainwestować w tę serię. Ogromnym plusem tej gry, jest jej regrywalność (oczywiście w stosunku do innych gier przygodowych) - możemy przechodzić kampanię różnymi postaci, składając inne talie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium