First Train to Nuremberg

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-4
Zalecany wiek od 8 lat
Czas zabawy ok. 60-90 minut
Autor Martin Wallace
Wydanie angielskie
Instrukcja angielska
Złożoność dla średnio-zaawansowanych
Dostępność: niedostępny
Cena: 129,90 zł 129.90
ilość szt.
Zyskujesz 25 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 5
Wydawca: Argentum Verlag
Kod produktu: 1901

Opis

W drugim trzydziestoleciu XIX w. rozwój transportu kolejowego nabiera gwałtownego rozpędu. Sieć kolejowa oplata cały świat a wynalezienie silnika parowego tylko przyspiesza ten proces. Blisko 200 lat temu, a dokładnie 7 grudnia 1835 roku pierwszy napędzany parą pociąg zaczął kursować między dwoma niemieckimi miastami - Norymbergią i Fürth, przewożąc zarówno towary jak i ludzi. W Anglii, w dolinie Wensleydale, transport kolejowy rozpoczał się dopiero 13 lat później.

First Train to Nuremberg to odświeżona wersja Last Train to Wensleydale. Znowu stajesz się promotorem transportu kolejowego, wspieranym przez inwestorów i lokalnych właścicieli ziemskich. Twoim celem jest zbudowanie linii przynoszących jak największe dochody z przewożenia ludzi i dóbr. Jednak pieniądze to nie jedyne zasoby, których potrzebujesz. Tylko posiadając wpływy w rządzie możesz zrealizować swoje plany - wielu mieszkańców sprzeciwi się Twoim planom, w końcu próbujesz swoje imperium na ich ziemi. Póki co, twoje przedsiębiorstwo jest za małe, by samodzielnie produkować silniki parowe, przyda się wiec kilka znajomości, dzięki którym uda Ci sie zdobyć kilka składów.

W First Train to Nuremberg dwoch graczy może czerpać przyjemność z tej niezwykłej gry. Co nowego względem Last Train to Wensleydale znajdziemy tutaj? Przede wszystkim nowe towary i nowe wyzwania idące za przewozem pasażerów jak choćby zapewnienie jak największej wygody podczas podróży. A dla tych, którzy nie grali w Last Train to Wensleydale - na odwrocie planszy znajduje się właśnie ta gra, przystosowana zarówno do nieco zmienionych, nowych reguł jak i do tych znanych z wcześniejszej edycji.

 


 

  Warto zobaczyć:
 

 

Polecamy również:

Co inni sądzą o tym produkcie? (1)

11 listopada 2012

Ciekawe, zupełne inne podejście do tematu gry kolejowej. Jak to na M.Wallaca przystało w First Trainie dodał parę rozwiązań, zupełnie innych od panujących standardów. Zazwyczaj w grze kolejowej rozległa sieć połączeń jest naszą dumą i źródłem dochodów, tutaj jest zupełnie inaczej. Utrzymanie infrastruktury kosztuje, więc jako mały przedsiębiorca dążymy do jak najszybszego zwiezienia surowców i oddania torów w dzierżawę. Jeśli dodamy do tego licytację na przewagi(o wpływy dające nam możliwość wykonywania akcji) dwustronną mapę, masę drewna, możliwość przewożenia piwa i sera otrzymamy First Train. Grę nieszablonową i oryginalną. Nie wszystkim może to przypaść do gustu, ale polecam przynajmniej sprawdzić u kolegi !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl