Owocowe Opowieści (Fabled Fruit)

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-5
Zalecany wiek od 8 lat
Czas zabawy ok. 30-60 minut
Autor Friedemann Friese
Wydanie polskie
Instrukcja polska
Złożoność dla początkujących
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: (wysyłka do 24 godzin)
Cena: 104,90 zł 104.90
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 0
Wydawca: Lacerta
Kod produktu: 7258

Opis

Dawno, dawno temu był sobie wspaniały las, pełen przepięknych, kolorowych owoców, których smak zachwycał, a słodyczy nawet dziś nic nie dorówna. Najlepsze jest to, że owoce można było wyciskać, a ich soki mieszać, tworząc najpyszniejsze napoje, jakie możecie sobie wyobrazić.

Jesteście zwierzętami zamieszkującymi ten wspaniały las, a wasze dni mijają na poszukiwaniu najsmakowitszych owoców. Znajdziecie je z pomocą przyjaznych mieszkańców lasu, którzy obdarują was owocami, wymienią się nimi z wami lub przyjdą z pomocą w wielu różnych sytuacjach. Warto odwiedzić poszczególnych mieszkańców, zanim dotrą do nich inni. Jeśli zjawisz się w jakimś miejscu pierwszy, dostaniesz owoce od tych, którzy przyjdą tam po tobie. Okropnie chce ci się pić. Czy będziesz tym, kto zaspokoi swoje pragnienie najszybciej?

Czym jest gra typu Fable?

Fable (zmyślać / bajać) to gra, która zmienia się wraz z upływem czasu. Pierwszą rozgrywkę zaczniesz w stanie początkowym, który jest relatywnie prosty. Wraz z kolejnymi rozgrywkami będziesz lepiej poznawać grę, a mechanika i rozgrywka będą ewoluować. Każda kolejna gra w Owocowe opowieści nieco ją zmieni, jednak żadna zmiana nie jest nieodwracalna. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz przywrócić grę Fable do stanu pierwotnego i zacząć od początku, bez względu na to, czy poznałeś już cały system, czy zagrałeś tylko kilka razy. Gra typu Fable dostarczy tyle samo radości po 20 rozgrywkach, co za pierwszym razem!

 


 

Zawartość pudełka: Warto zobaczyć:
  • 240 kart miejsc
  • 60 kart owoców
  • 10 kart podwójnych owoców
  • 6 drewnianych znaczników zwierząt i 6 żetonów
  • 1 drewniany znacznik złodzieja
  • 5 żetonów owoców
  • 3 żetony jokerów
  • 3 żetony podwójnej tury
  • 1 instrukcja
  • 1 glosariusz
 

Co inni sądzą o tym produkcie? (1)

24 maja 2017

Miły tytuł familijny. Gracze rywalizują ze sobą w zrobieniu określonej ilości soków. Soki są wykonywane z owoców, które można pozyskiwać odwiedzając wspólne karty zwierząt wyłożone na stole. To co czyni ten tytuł unikalnym, to jego transformacja z rozgrywki na rozgrywkę - pod tym kątem zbliża się do tytułów typu legacy czy tych, w których występuje tryb kampanii. Ewolucja polega na tym, że w trakcie grania znikają stopniowo dostępne kupki kart zwierząt a zamiast nich pojawiają się nowe. Oczywiście nowe zwierzę to nowa zdolność a zatem z zupełnie innym zestawem zdolności można zaczynać i kończyć rozgrywkę. Na koniec każdej rozgrywki można zapisać aktualny 'stan gry' i kolejną rozpoczynać już od zapisanego momentu. Ten tryb, nazwijmy go 'kampanijnym', umożliwa ponumerowanie kupek zwierząt od 1 do 59 przez które gracze kolejno przechodzą. Ponieważ w jednej rozgrywce zniknie nam kilka kupek i kilka nowych dojdzie, można obliczyć że zajmie kilkanaście rozgrywek przejście gry 'do końca'. Mam jednak nadzieję, że nie będzie oznaczać to końca przygody z grą (nie wiem, jestem w ok. 40%), ale że można będzie się nią bawić w różny sposób (np. zaczynając pojedynczą rozgrywkę (albo nawet powtórnie kampanię) od dowolnego numeru kupki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl