Quadropolis (edycja polska) (Żuraw promo)

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-4
Zalecany wiek od 8 lat
Czas zabawy ok. 60-90 minut
Projektant François Gandon
Wydanie polskie
Instrukcja polska
Złożoność dla początkujących
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: (wysyłka do 24 godzin)
Cena: 179,90 zł 179.90
ilość szt.
Zyskujesz 35 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 4
Wydawca: Wydawnictwo Rebel
Kod produktu: 824968785010

Opis

W Quadropolis wcielisz się w burmistrza nowoczesnego miasta: ustalisz jego strategię rozwoju w oparciu o potrzeby mieszkańców i spróbujesz pokonać konkurencję, zlecając architektom konstrukcję różnych budynków. Budynki zapewniają punkty zwycięstwa. Łączą się w grupy, które działają w odmienny sposób; grupy te można również łączyć, aby ich efekty były jeszcze lepsze.

Budynki mieszkalne są sercem Twego miasta, wielu obywateli będzie do niego przybywać, by tam zamieszkać. Musisz także budować Sklepy, aby mieszkańcy mieli gdzie spełniać swoje zakupowe zachcianki. A żeby mieli co kupować, potrzebne są Porty, do których dostarczane są towary. Budynki służb publicznych spełnią potrzebę bezpieczeństwa obywateli Twojego miasta. Oczywiście wszystkie te budynki będą wymagały prądu, aby właściwie funkcjonować, dlatego w Twoim mieście nie może zabraknąć Fabryk, aby go dostarczały. Jednak bądź ostrożny: zbyt duża liczba Fabryk zakryje błękitne niebo smolistym smogiem zanieczyszczeń, a w efekcie na koniec gry otrzymasz ujemne punkty... chyba że uda Ci się przeznaczyć pewne obszary na Parki i zapewnić mieszkańcom świeże powietrze.

"Z uwagi na bardzo prostą mechanikę Qadropolis to gra dla każdego" - mówi François Gandon, autor gry - "Ideą przyświecającą powstawaniu gry było połączenie wymiaru strategicznego - długoterminowej rozbudowy miasta - z warstwą taktyczną, czyli problemami, z którymi na co dzień spotyka się burmistrz miasta. W rezultacie gracze co turę muszą podejmować ważne decyzje, aby sprostać swym zadaniom".

Wiedza, jakie budynki musisz wznieść z swoim mieście, to jedna rzecz. Jednak wybudowanie ich we właściwym miejscu to kolejne wyzwanie. Twoje miasto jest podzielone na cztery dzielnice, a każda z nich zapewnia miejsce tylko dla czterech budynków - nie więcej. Podczas gdy budynki mieszkalne można na siebie nakładać w obrębie jednej dzielnicy, zaoszczędzając miejsce, to pozostałe działają już w odmienny sposób. Porty oraz sklepy zapewniają więcej punktów, gdy zostaną wybudowane w sąsiedztwie fabryk. Parki wyraźnie zwiększają Twoją liczbę punktów, jeśli otaczają je budynki mieszkalne. Każda dzielnica musi także zawierać budynek służb publicznych. Jako burmistrz będziesz więc wraz z upływem czasu borykał się z coraz większym problemem z brakiem miejsca na rozwój miasta.

Wraz z wariantem zaawansowanym pod Twoją kontrolą znajdzie się większe miasto składające się z 5 dzielnic oraz nowe rodzaje budynków w postaci Pomników oraz Biurowców. Biurowce zapewniają więcej punktów, jeśli buduje się je jeden na drugim, tworząc kolejne kondygnacje centrum biznesowego, a pomniki zapewniają punkty dodatkowe, o ile nie wybudujesz ich przy fabrykach, za co otrzymasz ujemne punkty!

Koniec końców, to jednak Ty zdecydujesz, jak będzie wyglądać Twoje miasto. Zajmie to trochę czasu i wysiłku, ale nawet Rzymu nie wybudowano w jeden dzień!

 

 


 

Zawartość pudełka: Warto zobaczyć:
 • 1 plansza placu budowy
 • 4 dwustronne maty graczy przedstawiające miasta (podzielone na dzielnice)
 • 142 kafelki budynków
 • 20 architektów
 • 1 urbanista
 • 65 mieszkańców (niebieskich figurek)
 • 1 prezydent (znacznik pierwszego gracza)
 • 50 jednostek energii (czerwonych beczek)
 • arkusze pomocy
 • notes
 • instrukcja
 • płócienny woreczek

 

Polecamy również:

Co inni sądzą o tym produkcie? (4)

5 października 2016

Rewelacyjna gra o bardzo prostej mechanice i głębokiej rozgrywce, zmuszającej do kombinowania i myślenia oraz oferującej wiele dróg do wygranej. Dwa poziomy pozwalają na wybranie trudności. Z jednej strony może to być gra rodzinna, zasady są proste do wytłumaczenia, z drugiej strony można przy niej nieźle pogłówkować. Wykonanie na piątkę z plusem, jak zawsze przy Days of Wonder!

9 października 2016

Sympatyczna gra o budowie miasta, ale mimo prostych zasad nie jest łatwo efektywne miasto ułożyć. Tryb ekspert wcale trudniejszy nie jest - daje więcej możliwości punktowania - ale też i łatwiejszy dostęp do architektów. Zapewnia on jednak różnorodność rozgrywek. Polecam do rodzinnego zacisza.

24 października 2017

Quadropolis jest to bardzo fajna i przyjemna gra. Zasady są proste ale podczas rozgrywki trzeba kombinować i myśleć co jest zdecydowanie na plus. Przygotowanie jak i sama rozgrywka nie zajmują dużo czasu, więc zawsze można się skusić na jedną partyjkę. Wykonanie gry bardzo dobre i ładne co jest jedną z cech Days of Wonder.

29 listopada 2017

Quadropolis to pięknie wydany familijny tytuł. Dwa warianty gry pozwalają na rozrywkę z młodszymi graczami, a tryb ekspercki mile połechta szare komórki pomiędzy ciężkimi eurogrami. Jak to zwykle Days od Wonders przyzwyczaiło nas do najwyższej jakości komponentów. Zaczynając na elementach gry (najgrubsza możliwa tektura do kafli), piękne przeźroczyste znaczniki pracowników oraz surowców, duży notes do punktowania, plansze pomocy dla każdego gracza a na wyprasce kończąc. Mechanika banalna, a interesująca. Proste do wytłumaczenia zasady. Niektórym może przeszkadzać pastelowa kolorystyka. Dla mnie mocne 4/5 - zawsze chętnie zagram.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium