The Druids of Edora (EN/DE/FR/ITA/ESP/NL)
Podstawowe informacje
| Liczba graczy | 2-4 |
| Zalecany wiek | od 14 lat |
| Czas zabawy | ok. 60-90 minut |
| Autor | Stefan Feld |
| Wydanie | międzynarodowe |
| Instrukcja | angielska |
| Złożoność | dla średnio-zaawansowanych |
mamy dużo!
dodaj do przechowalni
Opis
Wciel się w tajemniczych druidów i kapłanki dawnych czasów. Wyrusz w podróż przez zaczarowany las, usiany niezwykłymi świątyniami i krętymi ścieżkami.
Działaj mądrze i oszczędzaj swoje siły w postaci zapasów i kości. Staraj się zdobyć jak najwięcej prestiżu, wykonując różne zadania w świątyniach. Czy to poprzez wznoszenie potężnych kamiennych run, warzenie potężnych mikstur, odwiedzanie majestatycznych dolmenów czy świętego miejsca wyroczni - każde z tych działań przynosi korzyści i przewagi, a także zapewnia jeszcze większy prestiż.
Na końcu gry zwycięży ten, który zdobył najwięcej punktów prestiżu.
| Warto zobaczyć: | |
|
|
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Rafał
Wyśmienity Feld średniej ciężkości. Szybka gra. Optymalizacja ruchów i zarządzanie zasobami i kośćmi - idealne. Biegasz po lesie, stawiasz monumenty, rzeczy do przemyślenia sporo. Pomysłowe i świeże. No i najważniejsze - posiada syndrom kolejnej partii. Mocny kandydat do zaskoczeń roku.
Sylwia
Stary dobry Feld, Dużo kości oraz kombinowania nad planszą. Chcesz zrobić wszystko na raz ale się nie da, więc musisz wybrać najlepszą ścieżkę do wygranej ( dosłownie i w przenośni). Plansza jest zielono - czarna i czasami może być nieczytelna ( zależy od oczu :)) Minus , to również plansza do liczenia puntków, to jakaś tragedia - bez numerków, źle podzielona ( tu dwadzieścia do przodu, tam piętnaście) - liczysz wszystko na piechotę raz..dwa...trzy.. itd. Cała rozrywka na 4 osoby zamknęła nam się w 2 godziny z przeświadczeniem, że hm... można by było zagrać jeszcze raz, tylko lepiej, gdyby nie te rzuty kośćmi. I tu jest całe sedno gry. Jakie kości wyrzucisz z tym musisz wybrać się do lasu i rzeźbić z tego co masz - aby zebrać jak najwięcej punktów. Nie ma idealnego rzutu, nie wiesz czy same wysokie wartości to dobrze czy może lepiej mieć niskie oczka, do tego masz inne ułożenie planszy co rozgrywka więc daje to dużą regrywalność i chęć powrotu do gry żeby spróbować jeszcze raz ale inaczej. Dobry Feld, w przyjemnej cenie za to co ma środku i jak jest wykonane. Mimo niektórych minusów polecam bo warto